Εγγραφή στο Ολοήμερο για το σχ. έτος 2021-2022

Δημοσιεύτηκε από τον/την wpadmin στις

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς

Ενόψει του προγραμματισμού τις τις σχολικής χρονιάς 2022-2023, τις υπενθυμίζουμε ότι:

Α) Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τις. Οι Διευθυντές/τριες και οι Προϊστάμενοι/ες των Δημοτικών Σχολείων κάνουν δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.

Β) Η φοίτηση των μαθητών που εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα είναι υποχρεωτική.

Γ) Η ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών από το Ολοήμερο Πρόγραμμα (15.00) μπορεί να γίνεται, με την προϋπόθεση ότι θα έχει κατατεθεί κατά την εγγραφή των μαθητών στη σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Ε) Οι αιτήσεις – δηλώσεις θα πρέπει να κατατεθούν στο σχολείο το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 17 Μαΐου 2021.

Στ) Μπορείτε να εκτυπώσετε τη σχετική αίτηση – δήλωση

Κατηγορίες: Σχολικό Έτος 2020-2021