Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει την Τετάρτη 11-09-2019 στις 8.30 π.μ.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης,
σας ενημερώνουμε ότι λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών η σημερινή παρουσίαση της Α΄ τάξης δεν θα πραγματοποιηθεί. Θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανακοίνωση για την ημέρα και ώρα που θα πραγματοποιηθεί.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2019 2020

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2019 2020

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2019-2020

Απόφαση καθορισμού ορίων 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 5ου, 6ου, 7ου 8ου Δ.Σ. Γέρακα

Έντυπο Α.Δ.Υ.Μ. και Φ.Ι.Ε.  μαθητή

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αύριο Τετάρτη 9-1-2019 η έναρξη των μαθημάτων στα σχολεία θα πραγματοποιηθεί στις 10:00 π.μ., κατόπιν σχετικής απόφασης του Δημάρχου Παλλήνης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τρίτη 8-1-2019 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά, με απόφαση του Δημάρχου Παλλήνης.

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι οι έλεγχοι προόδου των μαθητών του σχολείου μας, για τις τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ θα δοθούν την Τετάρτη 19-12-2018 στις 13.20 μ.μ. Για τις τάξεις Α΄ και Β΄ θα γίνει ενημέρωση την ίδια ώρα.

Διακοπή μαθημάτων την Παρασκευή 28/9/2018, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε, ότι λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών, οι οποίες προβλέπεται ότι θα επικρατούν τις επόμενες ημέρες, οι αθλητικές, κινητικές, και εικαστικές δραστηριότητες που είχαν προγραμματισθεί να πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 28-9-2018, στο πλαίσιο της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 2-10-2018.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Υλοποίηση δράσης με τίτλο «Η τσάντα στο σχολείο» για το σχ. έτος 2018-2019

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολέιων για το σχ. έτος 2018-2019

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχ.  έτος 2018-2019

Αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία

Gerakas cover

Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο

ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

"Υγεία για όλους"

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

(09:00 - 15:00)

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη, 30 Ιανουαρίου, εορτή των Τριών Ιεραρχών, θα γίνει εκκλησιασμός (και αρτοκλασία), στον οποίο θα συμμετέχουν οι μαθητές του σχολείου μας. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:00 - 08:15 το πρωί και θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 9:50 – 10:00, με την φροντίδα των γονέων τους.

Υλοποίηση δράσης με τίλτο "Η τσάντα στο σχολείο"

ΚΑΛΕΣΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Αγαπητοί γονείς των μαθητών μας,

το σχολείο μας συμμετέχει στο κάλεσμα αλληλεγγύης του Δήμου Παλλήνης προς τους κατοίκους της Δυτικής Αττικής.

Συγκεντρώνουμε στις 21-22-23 Νοεμβρίου στο χώρο του σχολείου μας:

• εμφιαλωμένο νερό
  • συσκευασμένα τρόφιμα έτοιμα προς κατανάλωση (Κονσέρβες, Κρουασάν, Μπισκότα, Γάλα Εβαπορέ, Χυμούς κ.λ.π.)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Παρασκευή  17-11-2017 δεν θα λειτουργήσουν όλα τα σχολεία, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Περιβαλλοντικός Μαθητικός Διαγωνισμός "Follow Green Action"

&

Σχολικός Μαραθώνιος Ανακύκλωσης

follow green afisa final

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου για το σχολικό έτος 2017-2018.

omilia3

2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού